בוטוקס

הבוטוקס הינו שם מסחרי לטוקסין הבוטוליניום מסוג A שמקורו בחיידק בשם Clostridium botulinum.

טוקסין הבוטוליניום מיוצר על ידי יצרים שונים ומכאן שמות מסחריים שונים- בוטוקס, קסאומין ודיספורט. אמנם קיימים הבדלים קטנים בין הטוקסינים השונים אך עיקרון הפעולה של כולם זהה.

בתחום הקוסמטי-אסתטי משמש הבוטוקס לשיפור מראה הפנים וטשטוש קמטי ההבעה.

אותם קמטי הבעה, נוצרים כתוצאה מפעולה חוזרת ונשנת של שרירי בפנים לאורך השנים . עיקר השימוש בבוטוקס הוא לקמטים בחלק העליון של הפנים- קמט בין הגבות "קמטי הזעף", קמטים הרוחביים מצח וקמטים לצידי העיניים. קיימים גם שימושים נוספים לטיפול בבוטוקס למשל לטיפול בצניחה של זויות הפה, לטיפול בהגדלה של שרירי הלעיסה וחריקת שיניים, ולהעלמת "מיתרים" בצוואר.

הזרקת רעלן הבוטוליניום בכמויות קטנות מאוד לשריר המתאים תביא להחלשה או שיתוק של אותו שריר, ואז יחול שיפור משמעותי בקמטים.

השפעת הבוטוקס היא מצטברת, כלומר, השפעת הבוטוקס על הקמטים היא ארוכה יותר בכל פעם. המשמעות היא שהזריקה גורמת להשפעה חיובית קבועה הנמשכת זמן ארוך יותר בטיפולים חוזרים. אך במידה ומפסיקים את שגרת הטיפולים הקמט יחזור למצבו הקודם וימשיך להתפתח בהתאם לתהליך ההתבגרות הטבעי.

בנוסף לשיפור המיידי במראה הקמטיים לטיפול בבוטוקס חשיבות נוספת מכיוון שהוא טיפול מניעתי- התחלת שגרת טיפולים בגיל מוקדם תסייע במניעת היווצרות והחמרה של קמטים חדשים ושל הקמטים הקיימים.

מהלך הטיפול-

לפני ההזרקה ניתן למרוח משחת אלחוש מקומית, והטיפול אורך כ-5 דקות. התוצאה מתחילה לאחר כ3-5 ימים ומגיעה לשיאה לאחר 14 יום. פעילות הבוטוקס אפקטיבית לכ 4 חודשים ומטופלים מגיעים לטיפול חוזר כל 3-6 חודשים, לפי שיקול דעתם והמראה הרצוי. ביום הטיפול יש להימנע מפעילות ושתיית אלכוהול.

 

יצירת קשר

השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם!