הקטנת חזה

ניתוח הקטנת חזה

לעיתים נדמה כי חזה גדול ושופע הוא רצונה של כל אישה, אך גודל החזה הרצוי משתנה בין כל אישה ואישה ואצל חלק מהנשים חזה גדול עלול לגרום לפגיעה הן ברמה האסתטית, הן ברמה התפקודית והן ברמה הנפשית.
כאבי גב, בעיות ביציבה, פטרת וגרד בקפלי השדיים, פגיעה בדימוי העצמי ותחושות של חוסר נוחות ומבוכה הן רק חלק מהבעיות העלולות לצוץ בהתמודדות עם חזה גדול.
חזה גדול קרוי גם בשם מקרומסטיה (מקרו – גדול, מסטיה – שדיים) וזהו הוא מצב רפואי בו השדיים גדולים וכבדים בעקבת צמיחת יתר (היפרטרופיה) של רקמת השדיים.
במקרים מסוימים התופעה קורית בעקבות השמנת יתר אך גם נשים רזות עלולות לסבול ממנה.
שדיים גדולים וכבדים עלולים לגרום לפגיעה ביציבה, למגבלה פיזית ובמצבים חמורים הם עלולים להשפיע גם על עמוד השדרה, השכמות ולגרום לעקמת (קיפוזיס או סקוליוזיס).

קצת על הניתוח

ניתוח הקטנת חזה מבוצע בהרדמה כללית ואורך כ- 3 שעות. במהלך הניתוח ד"ר ווגמן מסיר רקמות שד עודפות, שומן ועור, מצמצם את קוטר העטרה ומעצב את השד כך שהשד יראה מוקטן, מורם וזקוף יותר.
בניתוח הקטנה חזה לרוב נותרת צלקת סביב העטרה אשר יורדת מטה עד לכפל השד "צלקת סוכריה" ולעיתים הצלקת משיכה גם בכפל התת שדי "צלקת עוגן).

החלמה

לאחר הניתוח המטופלת תועבר למחלקה להתאוששות שם תשהה כמספר שעות עד לשחרורה. הביקורת תערך במרפאה מספר ימים לאחר הניתוח, במידה וקיימים נקזים הם יוסרו במהלך הבדיקה. 
תקופת ההחלמה משתנה בין מטופלת למטופלת כאשר בימים הראשונים ייתכן והמטופלת תחוש מעט כאב, אי נוחות וקושי בתפקוד בהנעת הידיים.
בתקופת ההחלמה יש להקפיד ללבוש חזייה יעודית ללא ברזלים אשר מסייעת לעצב את השד לצורתו הסופית. יש להימנע מפעילות גופנית במשך כחודש ולהקפיד לטפל בפצעים הניתוחיים בהתאם להוראות המנתח.
בסיום הניתוח צורת השד שתתקבל שונה מצורתו הסופית ועם הזמן השד יקבל את צורתו הטבעית כאשר במהלך החודשים הבאים קווי התפר והצלקות יתבהרו והתוצאה תהיה אסתטית יותר.

 

יצירת קשר

השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם!

לפני
ואחרי

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.