מתיחת בטן

ניתוח מתיחת בטן

ניתוח מתיחת בטן הוא אחד מהניתוחים הפופולריים ביותר בעולם הרפואה האסתטית והוא נעשה בעיקר עבור מטופלים החווים רפיון בעור הבטן לאחר ירידה משמעותית במשקל או לאחר הריונות ולידות.
עם השנים העור מאבד בהדרגתיות את האלסטיות שלו ושומן מצטבר מתחתיו. במרבית הפעמים העור העודף לא יתכווץ ולא ייעלם ללא קשר לכמה המטופל יקפיד על פעילות גופנית ותזונה נכונה. למעשה מרבית האנשים הפונים לניתוח מתיחת בטן נמצאים במשקל תקין ו"סוחבים" איתם עודפי עור ושומן עיקשים שלא יעלמו בלי התערבות ניתוחית.
ניתוח מתיחת בטן מאפשר לעצב, למתוח את הבטן ולהקנות לה מראה חלק וצעיר יותר.
הניתוח נפוץ בקרב נשים וגברים כאחד וההמלצה היא לבצע את הניתוח לאחר שמגיעים למשקל יציב ועבור נשים בפרט ההמלצה לבצע את הניתוח רק לאחר שסיימו עם הריונות ולידות וזאת על מנת לשמור על התוצאה הניתוחית.

ניתוח מתיחת בטן לאחר הריונות

גם אצל נשים אשר הקפידו להתאמן לפני ובמהלך ההריון עלול להיווצר רפיון באזור הבטן. ההריונות גורמים למתיחה של קיר הבטן ועלולים להוביל לפגיעה בסיבי הקולגן והאלסטין השומרים עליו.
על הבטן החיצונית מופיעים לעיתים סימני מתיחה בשם "סטריאה" אשר מקנים לבטן מראה נפול, מלא ומצולק.
בנוסף, בעקבות המעמסה של הבטן במהלך ההריון קיימת החלשות והיפרדות של שרירי הבטן והם "נודדים" הצידה ומאפשרים לאיברי הבטן לבלוט החוצה ולא להישאר מהודקים וסגורים מאחורי שרירי הבטן, דבר זה הפוגע באסתטיקה של הבטן ובמיוחד בזמן פעילות גופנית. במקרים מסויימים גם קיים בקע טבורי והמטופלת תבחר במתיחה והידוק הבטן בעקבות צורך בריאותי ואסתטי.

כיצד הניתוח מתבצע?

הניתוח מתבצע בהרדמה כללית ואורך כשלוש שעות בהתאם למורכבותו.
בניתוח ניתן לשלב גם שאיבת שומן באזור המותניים והבטן התחתונה על מנת להסיר מצבורי שומן מיותרים ולחיטוב.
לאחר מכן ד"ר ווגמן יבצע חתך עורי רוחבי בשיפולי הבטן מתחת לקו הביקיני שלאחריו  יפריד את עור והשומן התת עורי מדופן הבטן, יבצע הפרדת הטבור מהעור שסביבו ובמידת הצורך יהדק את שרירי הבטן, לאחר מכן יבוצע מתיחה של העור והשומן הבטני לכיוון החתך הניתוחי, הטבור יקובע במקומו החדש ועודפי הרקמה בבטן יוסרו ויתפרו עם תפרים פנימיים.

החלמה לאחר הניתוח
לאחר הניתוח המטופל יועבר להתאוששות ומספר שעות לאחר מכן יעבור למחלקה. המטופל יישאר באשפוז כיממה ולאחר מכן ישוחרר לביתו.
בימים הראשונים לאחר הניתוח צפויים כאבים ואי נוחות. בשבועיים הראשונים לאחר הניתוח מומלץ על הליכה עם מעט כיפוף על מנת להוריד מתח מקו התפרים בבטן.  במידה ובוצעה תפירה של שרירי הבטן, ההתאוששות וחזרה לשגרה צפויה להיות איטית והדרגתית יותר. כל מטופל יתבקש ללבוש חגורת בטן במהלך כל שעות היממה בחודש הראשון שלאחר הניתוח. החגורה מסייעת להחלמה ולהידוק האזור.

מומלץ לקום ולהתהלך מעט ובאופן הדרגתי החל מיום לאחר הניתוח על מנת להוריד את הסיכוי לסיבוכים שונים ואף לקדם את ההחלמה.
כשלושה שבועות לאחר הניתוח ניתן יהיה לחזור לשגרת חיים תקינה אך מבלי לבצע פעילות ספורטיבית מאומצת או להרים משקלים. בתקופה שלאחר הניתוח מומלץ לשמור על משקל גוף תקין ומאוזן.
תוצאות הניתוח הסופיות יראו כחצי שנה ועד שנה לאחר הניתוח כאשר הצלקת בבטן התחתונה תדהה ותתרכך ואיזורי שאיבת השומן יגיעו לתוצאה סופית.

יצירת קשר

השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם!

לפני
ואחרי

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.