עפעפיים תחתונים

ניתוח עפעפיים תחתונים

אחד האזורים בפנים שיותר נוטים להסגיר את גילינו הוא העפעפיים שלנו, העפעפיים מהווים את המסגרת לעיניים ועורם דק במיוחד ולכן עם השנים תהליכי התבגרות גורמים לירידה במתיחתם ובמרקם עורם ונוצרת תופעה של נפיחות וקמטים בעקבות צניחה של עור ושומן באזור זה – אותה צניחה מייצרת אשליה של מראה עייף ומבגר בצורה ניכרת.
בעפעפיים תחתונים נפולים- עודף העור גורם לקמטוטים של העור הדק מתחת לעיניים ובלט  השומן יוצר את מראה ה"שקיות" המוכר.
התופעה מופיעה לא רק בעקבות הגיל אלא גם בעקבות מרכיב גנטי תורשתי כך שגם אנשים צעירים עלולים לסבול מהתופעה המטרידה.
בניתוח הרמת עפעפיים תחתונים המטרה העיקרית היא להשיב לעפעפיים את אותה מתיחה והרמה ולהחזיר לעין את המראה הפתוח שלה ולצמצם את המראה העייף.

קצת על ניתוח הרמת עפעפיים תחתונים

ניתוח הרמת עפעפיים תחתונים שונה במהותו ובמורכבתו מניתוח מעפעפיים עליונים. דרושה לו מיומנות מנתח מקצועית וזאת בעקבות מבנה האנטומי של העפעף .
הניתוח עצמו הוא ניתוח קצר יחסית ונמשך כשעה -שעה וחצי. הוא מתבצע באמצעות הרדמה מקומית עם טשטוש או בהרדמה כללית בהתאם לשיקול דעתו של ד"ר ווגמן.
ישנם מספר טכניקות ניתוחיות לביצוע הניתוח שד"ר ווגמן יחליט לגביהן בהתאם לבדיקה שביצע. במידה וישנם עודפי עור הם יוסרו מהלך הניתוח יוסרו דרך חתך מוסתר מתחת לקו הריסים. באמצעות אותו חתך ד"ר ווגמן יסיר עור במידה מדויקת וזאת על מנת לשמור על מראה טבעי והחלמה טובה של העפעף.
במידה וישנו צורך להסיר את עודפי השומן הבולטים מתוך העפעף התחתון ניתן לבצע זאת דרך החתך העורי או על ידי חתך פנימי נסתר בין הריסים ללחמית העין.
במידת הצורך, ד"ר ווגמן יבצע מתיחת אופקית של העפעף וימשוך אותו מעלה ולבסוף יתפור את החתך העורי בעפעף באמצעות טכניקה עדינה על ידי חוט תפירה דק שכמעט ואינו נראה. 
הצלקות הניתוחיות כמעט ולא מורגשת או נראות.

החלמה

במרבית המקרים ההחלמה קצרה ביותר. המטופל ישוחרר לביתו לאחר מספר שעות עם המלצות להמשך טיפול: בשעות הראשונות יש להניח קרח על גזות באזור העפעפיים על מנת לצמצם את שטפי הדם והנפיחויות, כמו כן בימים הראשונים לאחר הניתוח יומלץ להשתמש בטיפות עיניים על מנת לשמור על לחות העיניים.
כשבועיים לאחר הניתוח יומלץ על הימנעות מפעילות מאומצת וזאת על מנת לשפר את תהליך ההחלמה הכללי.
במרבית המקרים כעבור מספר ימים בודדים לאחר הניתוח הנפיחות תרד מעצמה ומרבית התפרים הנספגים ירדו מעצמם בשבוע שלאחר הניתוח או בביקורת אצל הרופא המנתח, בשלב זה כבר ניתן להבחין שהעין מקבלת מראה צעיר, מואר ועירני יותר גם אם נותרים מעט שטפי דם.

יצירת קשר

השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם!

לפני
ואחרי

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.