תיקון צלקות

צלקות

צלקת הינה פגם אסתטי הנוצר כחלק מתהליך הריפוי הטבעי של העור. צלקת לא תקינה נוצרת על ידי יצור מוגבר של סיבי קולגן. למעשה הצלקת מופיעה כתגובה של מערכת החיסון על מנת להגן על עורנו.
הצלקת עלולה להופיע בעקבות פציעה, חבלה, טראומה, ניתוח, כוויה, אקנה, אבצס, תהליך דלקתי ועוד.
אם בעבר מראה צלקת לא אסתטי היתה גזרת גורל שיש לחיות איתה הרי שהיום קיימים מגוון שיטות וטיפולים לשפר את נראותה. עם זאת, טרם הטיפול חשוב לאבחן במדויק את סוג הצלקת וזאת כדי לא לייצר תופעה של הצטלקות עודפת כתוצאה ממתן טיפול שגוי.

אז מהן סוגי הצלקות הקיימות:

צלקת היפרטרופית – צלקת מורמת הנמצאת מעל שכבת העור, יכולה להופיע בעקבות חבלה או טראומה לעור.
צלקת קלואידית – צלקת בולטת ומורמת מעל פני שטח העור, מהווה פגיעה אסתטית מאחר והיא חורגת מאזור הפגם המקורי בעור, היא נוצרת כתוצאה משגשוג חריג של קולגן, היא יכולה להופיע בעקבות פציעה, חתך של העור ובמקרים רבים היא עלולה להופיע גם בעקבות ניקוב פירסינג באזור.
צלקת אטרופית- צלקת שקועה מתחת לפני שטח העור עלולה להגרם בעקבות חבלה, אקנה או תהליך דלקתי.

תיקון צלקות:

ד"ר ווגמן מטפל ומשפר את מראה הצלקות במגוון טיפולים, כאשר כל טיפול מותאם במיוחד לסוג הצלקת להיקפה, מיקומה, עובייה, גילה וחומרתה.
ניתן לטפל בצלקות באמצעות יריעות סיליקון, לחץ מקומי, טיפול בלייזר, סטרואידים ועוד.
במקרים קשים של צלקת קלואידית ניתן לבצע ניתוח כירורגי ובחלק מן המקרים באמצעות הזרקה ישירה של סטרואידים לתוך רקמת הצלקת אשר תסייע בכיווצה ובשיפור נראותה.

צלקות מסויימות לא רק מהוות פגם אסתטי אלא במקרים רבים הן מהוות פגיעה בריאותית, חלק מן הצלקות עלולות לגרד, לשרוף ולכאוב גם שנים לאחר היווצרותן.
אם הצלקת שלכם מפריעה לכם אסתטית או בריאותית – ניתן לטפל בצלקות! ד"ר ווגמן מזמין אתכם לאבחון וייעוץ מקצועי בו תקבלו המלצה על הטיפול המתאים עבורכם.

יצירת קשר

השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם!